ایران یکی از کشورهای وسیع جهان می باشد و با وسعت حدودا 1.648.198 کیلومترمربع. و این پنهاوری باعث شده که ایران از نظر جفرافیایی ویزگیهای منحصر به فرد خود را داشته باشد.

ایران یک کشور آسیای غربی و در منطقه خاورمیانه و نیز آسیای مرکزی و قفقاز شده است. ایران با کشورهای ارمنستان،آذربایجان(شامل جمهوری نخجوان) و ترکمنستان در شمال، افغانستان و پاکستان در شرق و غرب و ترکیه مرز دارد.

این ویزگیهای فوق سبب میشود که در صنعت حمل و نقل از ایران به عنوان پل ارتباطی بین شرق و غرب یاد کنند.

درایران همچون بسیاری از کشورهای جهان شیوه غالب حمل و نقل که از طریق جاده می باشد و سهم این شیوه در جابجایی حمل کالا در درون کشور حدود 85% می باشد که این خود به تنهایی نشانگر اهمیت کالا از طریق زمینی را نشان می دهد.

با توجه به پهناور بودن کشورمان حمل و نقل جاده ای بر خلاف بسیاری از دیگر رشته ها که از تمرکز نسبی برخوردارند، سازماندهی و نظارت موثر بر این عامل را با دشواری مواجه میسازد ودر نتیجه دقت، همت و تلاش ویزه و بیشتری را می طلبد. چراکه دشواریهای ناشی از ماهیت این کار متصدیان حمل و رفع مسئولیت و پاسخگویی در برابر مشتریان نمی کند.

شرکت پرشیا مهرو با دارا بودن ناوگانی پرتوان از جدیدترین و بهترین وسائل نقلیه (مطابق با استانداردهای بین المللی) دارای ارتباطات قوی و به روز شعبات فعال در مبادی ورودی و خروجی ایران، کشورهای آسیایی و اروپائی و… جهت تحقق مولفهای فوق و حذف عوامل واسطه گری به منظور کاهش هزینه ها آماده ارائه خدمات به بازرگانان محترم می باشیم:

  1. حمل کالا به کشورهای اروپایی،کشورهای مشترک المنافع، ترکیه، گرجستان، بلغارستان، لبنان، پاکستان، افغانستان و کشورهای اروپایی، سوریه و…
  2. حمل به شیوه های مختلف (خرده بار- دربست)
  3. حمل کالاهای صادراتی و وارداتی به مقاصد مذکور
  4. ترانزیت داخلی و خارجی از تمام گمرکات ایران
  5. حمل کالاهای داخلی به سرتاسر ایران

خدمات حمل و نقل زمینی

گروه حمل و نقل و بازرگانی پرشیا مهرو

گروه حمل و نقل و بازرگانی پرشیا مهرو با تاسیس شرکت پرشیا مهرو، با هدف ارائه خدمات حمل و نقل بین المللی کالا فعالیت خود را آغاز نمود . پس از گذشت 13 سال و ارائه خدمات شایان و جذب سهم عمده بازارحمل و نقل ، جهت عرضه هرچه بهتر خدمات به مشتریان خود و با دیدگاه تخصصی به رویه ها و بازارهای مختلف حمل کالا ،اقدام به تاسیس 6 شرکت فعال و خوشنام در عرصه حمل و نقل کالا و بازرگانی و خدمات گمرکی نمود.